Projekt “Aktywna zima” – integracyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży z Tarnowa i okolic

Zakończyliśmy realizację projektu “Aktywna Zima” integracyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży z Tarnowa i okolic.

W ramach projektu odbyły się “Zabawa Karnawałowa”, “Zimowa Spartakiada” i “Wycieczka do Komendy Głównej Straży Pożarnej w Tarnowie”.

“Zabawa karnawałowa” Sala odświętnie przybrana…na suficie wiszą białe i niebieskie kule…. na scenie świeczniki, światełka wszystko w kolorach zimy… i mimo, że podobno kolor niebieski to kolor chłodny, u nas panowała gorąca atmosfera. Zabawa Karnawałowa rozpoczęła się od przywitania przybyłych gości, zaś uczestnicy grupy tanecznej przygotowali pokaz tańca. Następnie Jakub Pisz przeniósł nas w świat poezji i zaprezentował wszystkim  kilka napisanych przez siebie wierszy. Po części artystycznej nastąpiły tańce i zabawy – tańczyliśmy aż brakło sił. Udało nam się nawet zachęcić rodziców do wspólnej zabawy. By uzupełnić zużytą energię na wszystkich czekał poczęstunek. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w jego przygotowaniu! Była to nieoceniona pomoc, a  przekąski przepyszne.  Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe fotografie… Otworzyliśmy punkt “Fotobudki” i zrobiliśmy setki cudownych zdjęć. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom za przybycie i czekamy z niecierpliwością na kolejną uroczystość i wspólnie spędzony czas.

“Zimowa spartakiada”… konkurencje zawodów przygotowane, karty startowe gotowe, medale, koszulki i dyplomy oczekują na zawodników… tak.. to zimowe zawody. Na salę gimnastyczną powoli przybywają uczestnicy przystępując do rejestracji zawodników. W powietrzu można odczuć atmosferę dobrej rywalizacji. W ramach zawodów uczestnicy przystąpili do takich konkurencji jak Biathlon, Wyścigi saneczkowe, Turniej Unihokeja, Lepienie Bałwana i  innych.  Zawodnicy podejmowali każde wyzwanie z wielkim zaangażowaniem. Wszyscy ukończyli zawody. Na koniec każdy z biorących udział w rywalizacji otrzymał medal i pamiątkowy dyplom. Gratulujemy wszystkim odwagi i gry według zasad fair-play.

Wycieczka do Komendy Głównej Straży Pożarnej w Tarnowie – “Kiedy słyszą alarmu dźwięk gotowi są ratunek nieść…” Strażacy, którzy każdego dnia są gotowi by pomagać w piękne sobotnie popołudnie znaleźli dla nas czas by oprowadzić nas po Jednostce Straży Pożarnej i zapoznać nas ze swoją Jednostką.  Uczestnicy wycieczki mieli okazję poczuć się jak prawdziwi strażacy, z bliska pooglądać sprzęt strażacki, a także przymierzyć go. Odważni zasiedli za kierownicą wozów strażackich. Dziękujemy Tarnowskim Strażakom za możliwość zwiedzania Jednostki i za przekazanie wielu ciekawych informacji dotyczących ich pracy!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom poszczególnych wydarzeń za aktywne uczestnictwo. Mamy nadzieję iż już wkrótce spotkamy się w trakcie kolejnych wydarzeń.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu Fundacji Banku Pekao SA im. dr M. Kantona.