Akcja Ukraina – podsumowanie tygodnia

Akcja Ukraina! – podsumowanie tygodnia.

Cześć Wam! JESTESTEŚCIE WIELCY!

Tymi słowami na wstępie chcemy Wam podziękować. Ludzie z Mój Tarnów, Tuchow.pl, Gmina Tarnów, Gmina Skrzyszów i wielu innych miejscowości, włączyli się walnie w transport Uchodźców z Ukrainy. W ciągu tylko tego jednego tygodnia, przetransportowaliśmy wszyscy kilkaset osób (blisko 1000) do miejsc ich tymczasowego pobytu. Część z nich miała zapewnione noclegi, części trzeba je było zorganizować. Szacunki są niepełne, gdyż nikt nie zajmuje się liczbami.

W tym samym czasie, do granic z Ukrainą przewieźliśmy wszyscy wiele ładunków z najpotrzebniejszym zaopatrzeniem!. Codziennie kilkanaście samochodów podróżuje na trasie A4 i w okolice różnych przejść granicznych, niosą pomoc Ukrainie.

Dziękujemy Wam za przekazywane datki rzeczowe i finansowe. Z finansowych korzystamy bardzo rozsądnie. Zdecydowana większość z nas jeździ za własne środki lub środki pracodawców, którzy udostępniają im pojazdy, jednak rosnące w szaleńczym tempie ceny paliwa, zapewne spowodują większe zapotrzebowanie na takie wsparcie.

Trwa zbiórka funduszy i najpotrzebniejszych rzeczy. Dary możecie zostawiać u nas lub w sklepie Motyla Noga – Sklep Zoologiczny.

Pozdrawiamy i dziękujemy!

Szczególne podziękowania dla Motyla Noga – Sklep Zoologiczny, Gmina Skrzyszów, Mój Tarnów, Miasto Mielec, Rada Miejska w Tarnowie, Marcin Kiwior, Aneta Korda-Burza, Krzysztof Boruch, Paweł Ustjanowski i wielu wielu wielu innym.