Bal karnawałowy

Dzień Babci i Dziadka, pasowanie na przedszkolaka oraz inne uroczystości przedszkolne) to bardzo ważne wydarzenia w życiu każdego malucha. Zachęcamy, aby dziecko brało w nich udział- to wspaniały TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH. Musimy jednak pamiętać, że podczas takich wydarzeń baaardzo wiele się dzieje. Bal karnawałowy to zazwyczaj dobra zabawa przy muzyce, której towarzyszy śmiech, rozmowy, kolorowe dekoracje, czasem pękające balony, mieniące się konfetti, serpentyny, światełka, a nawet… dyskotekowa kula. Na dzieciaki często czeka słodki poczęstunek, bywa też tak, że dzieci nie chcą sięgnąć po proponowany posiłek ponieważ nie chcą przerywać dobrej zabawy. Bal karnawałowy to okazja do gonitwy, śpiewu, tańca… To dla wielu dzieci DOBRA ZABAWA

Często jeszcze w trakcie zabawy, tuż po niej lub dopiero kilka godzin po jej zakończeniu – już w domu maluch jest smutny, zmęczony lub rozdrażniony. Dzieje się tak ponieważ jego układ nerwowy jest przeciążony nadmiarem bodźców sensorycznych, których doświadczył przy czym dziecko nie wie dlaczego tak właśnie się teraz czuje.

Dzieci potrzebują ciszy . Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się wyciszającej, uspokajające, kojące masażyki połączone z głębokim dociskiem, zawijanie w koc, otulenie kołdrą, przytulenie… Na tę okazję proponujemy zbiór książeczek od @wydawnictwomamania.