Nasza oferta dla firm i instytucji jest zawsze uzależniona od oczekiwań drugiej strony, jednak w skrócie, celem wspólnych działań jest zapewnienie jak najlepszego komfortu osobom niepełnosprawnym w kontakcie z pracownikami Państwa firmy czy instytucji.

W ramach naszych doświadczeń, prowadziliśmy m.in. szkolenia dla pracowników biurowych, pracowników lotniska, ochrony, kierowców, nauczycieli i innych osób, które sygnalizowały potrzebę odbycia takiego szkolenia.

Na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że są to mało istotne kwestie w prowadzeniu biznesu, jednak trzeba sobie uświadomić, że w Polsce ponad 12% populacji jest niepełnosprawna w różnym aspekcie. Oznacza to, iż co ósmy klient lub petent jest osobą, która posiada pewne ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu. Spora część z nich to osoby niepełnosprawne ruchowo, niewidzące lub niesłyszące. Z tego właśnie powodu, tak ważna jest odpowiednia edukacja społeczeństwa i pracowników o właściwym zachowaniu wobec niepełnosprawnych i ich obsłudze.

Nie da się również ukryć, iż większość lokali biurowych, przemysłowych czy urzędowych, nadal posiada liczne bariery architektoniczne, których pokonanie moze okazać się trudne lub niemożliwe dla klientów z ograniczeniami. Co za tym idzie, aby nie było konieczności dokonywania czynności handlowych czy urzędowych przed drzwiami lokalu, wskazana będzie prawidłowa pomoc w dotarciu do ustronnego miejsca, gwarantującego obu stronom zachowanie należytego spokoju i swobody rozmowy.

Część pracowników różnych firm może być wręcz zobowiązana do udzielania pomocy w poruszaniu się osobom niepełnosprawnym, czy też uzupełniania dokumentów. Osobom niepełnosprawnym takie prawa gwarantuje ustawodawstwo polskie oraz Unii Europejskiej.

Z propozycją współpracy i przeprowadzenia szkoleń dla Państwa wychodzimy zatem my, gwarantując naszym doświadczeniem i zapleczem organizacyjnym właściwą jakość świadczonych usług, pozostawiając w Państwa rękach materiały i gwarantując pomoc w późniejszym czasie, jeśli nadal będziecie mieli Państwo jakiekolwiek wątpliwości.

Terminy, zakres, czas trwania szkolenia, miejsce jego przeprowadzenia, formę i wszelkie szczegóły zawsze uzgadniamy indywidualnie. My wiemy co chcemy  i musimy przekazać, Państwo najlepiej znacie swoją organizację i wiecie w jakiej formie należy spotkanie przeprowadzić.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego.